2020. AASTA ESIMESED PÕLVAMAA ROHELISEM MÄRK KVALITEEDIMÄRGISED ANTI VÄLJA KOLMELE UUELE TOOTELE

Avaldatud: 17 märts, 2020

Käesoleva aasta esimesse taotlusvooru esitati kolm taotlust kahelt Põlvamaa ettevõtelt – Taevaskoja Meejaam OÜ ja FIE Irja Suvisild Zusanli Loodusteraapiad. Mõlemad taotlejad on juba märgikandjad.

Taevaskoja Meejaam OÜ sai Põlvamaa Rohelisema Märgi lambaliha rümbale, mis on tükeldatud ja vaakumpakendatud. Tükid on esi- ja tagakintsud, sadul, karree, sise- ja välisfilee, esi-ja tagakoodid koos kaelatükiga ja lambaribid. Kogu tooraine ja käitlemisprotsess on kohalik ning toimub Põlvamaal. Lambad kasvavad ettevõtte rajatud ja mahedalt majandatavatel karjamaadel Taevaskojas.

Looduskosmeetikat valmistavale FIE Irja Suvisild Zusanli Loodusteraapiad anti kvaliteedimärgis kahele tootele – ilusalv ja kanepiõlisalv. Mõlema toote põhitooraineks on ravimtaimed, mis 100% pärinevad Põlvamaalt. Toodetes kasutatav mesilasvaha pärineb Ihamaru külast Põlvamaalt, kanepiõli pärinev Kioma külast Põlvamaalt. Toode on looduslik ja valmistatud käsitööna. Ravimtaimede kasvatamine, korjamine ja töötlemine toimub käsitsi, samuti salvi valmistamine, villimine ja pakendamine. Seadmeid või mehhanisme ei kasutata.

Põlvamaa Arenduskeskuse poolt alates 2009. aastast välja antavat märki kasutab praeguseks üle 60 Põlvamaa ettevõtte. Põlvamaa Rohelisema märgi kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.polvamaine.ee.

Järgmine märgitaotluste esitamise tähtaeg on 29. mai 2020.a.

Lisateave:
Kristel Koddala
Ettevõtluse ja noorte projektijuht
Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5886 2207
E-post: kristel.koddala@polvamaa.ee