Alatskivil saab näha ja osta Põlvamaa rohelisi tooteid

Avaldatud: 19 mai, 2009

Homme, 20. mail saab paljusid Põlvamaa rohelise märgi tooteid näha ja osta Alatskivi lossist. Nimelt toimub seal rahvusvaheline kohaturunduse konverents, kus räägitakse kohalike toodete arendusest, turustusest ja selle kõige lisandväärtusest piirkonnale.

Tegelikult on Euroopas palju häid praktikaid toodete põhisest kohaturundusest: näiteks Põhja-Soomes sattusin lausa vaimustusse Kalevala Spiriti kaubamärgist, mille alla olid koondunud erinevad tooted-teenused, millel on “Kalevala ürgne hing” ja “Soome juured” nagu Akke Virtanen tutvustas. Ja nii pole ime, et suurem osa neist murakamoosidest, soome pussidest ja põdranahast suveniiridest müüakse edukalt välismaale. Enam kui 45 koondunud tootjat on müügiga rahul ning Soome karge ja põhjamaine imago ka tugevnenud. Ostsin minagi Kalevala külast kaasa purgi mett ja murakamarmelaadi, ning ei kahetsenud sugugi, et selle eest vaat et topelt hinna maksin.

Tegelikult on kohalikud tooted sageli need, mis mingile kohale oma näo annavad. Kui saarlastel on kadakas ja võrukatel võro kiil, siis Põlvamaad iseloomustatakse sageli läbi kauni looduse. Meie rohelise märgi toodete põhitooraine on pärit Põlvamaa loodusest, kohapeal käsitsi ja hingega tehtud. Ei kasutata siin kahjulikke e-aineid ega GMOsid. Head asjad Põlvamaa loodusest. Alatskivile võtame kaasa muidugi taimeteed ja maitseürdid, linajahu ja linaõli, Põhjala talu speltaküpsised, Kõlleste meešokolaadid, Sophi seebid, Krimmi talu lambavilla seebid ja vilditud ehted ning käsitsi voolitud puulusikad Oraperalt ja Süvahavvalt. Uutest toodetest saab maitsta Kõlleste rukkileivašokolaadi, Põhjala talu melissibiskviiti ja linajahuga kotlette.

Kaire Mets