Ettevõtjate lood

11.09.2023
Peatuspaika eemal linnakärast ja suurlinnatuledest pakub Meistrite Kool  Mehikoormas

Üks omanäoline ja rohemeelne koht oma loovuse valla päästmiseks ja meisterlike oskuste arendamiseks asub päris Eestimaa veerel, Mehikoormas. Eemal linnakärast ja suurlinnatuledest, Lämmijärve kaldal on külalisi ootamas Meistrite Kool OÜ koolitus- ja heaolukeskus, kus lisaks meistritele saab oma meeskondlikke või personaalseid oskusi lihvida igaüks, kes ümbritsevast keskkonnast inspiratsiooni saada oskab.

Loe edasi
08.08.2023
Põlva toiduringluskapp - koostööst sündinud roheline lahendus

Kaasaegne ja keskkonnasõbralik Põlva toiduringluskapp asub Piiri ja Kesk tänava nurgal, mugavalt ligipääsetavas kohas nii juhuslikult möödujatele kui regulaarsetele toiduringluskapi kasutajatele. Kapi heakorra ja täitmise eest hoolitseb MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajandus, mis toimetab koostöös heade partneritega, kes peavad oluliseks anda ülejäävale kõlblikule toidule võimalus prügikasti asemel jõuda tänulike sööjate toidulauale.

Loe edasi
31.07.2023
Lokko loodusmatkad hoiavad kindlalt rajal nii algaja kui asjatundja

Vähemalt 10 head põhjust tulla Põlvamaale ja jääda siia kauemaks pakub Põlva vallas Mustakurmu külas asuv Lokko talu, mis kutsub avastama looduse ilu ja nautima mitmekülgseid matku läbi rohelise Põlvamaa. Jõel või maal, suvel või talvel, metsas või rabas – Lokko talu kogenud matkajuhid viivad sind põnevale seiklusele igal aastaajal ja igal maastikul. Mugavalt Tartust 35 km ja Põlvast 25 km kaugusel on võimalus olla piisavalt lähedal linnale, aga siiski tunda end täiesti eraldatult vaikuses ja rahus keset Põlvamaa rohelust.

Loe edasi
10.07.2023
Nostalgiat, rohelust ja kohalikke hõrgutisi Kodukohvik Tillust

Kodukohvik Tillu asub Põlva keskusest mõne kilomeetri kaugusel äärelinnas, vaikses eramajade rajoonis või nagu kohviku perenaine Eve Veski ise ütleb - Põlva oma Kalamaja piirkonnas. Tee kohvikusse leiab üles igaüks nii lähedalt kui kaugelt, kes kohalikest maitsetest ja keelt alla viivatest hõrgutistest lugu peab. Kirsiks tordil on aga kohviku atmosfäär ja nostalgiahõng, kui avastad end vanaema serviisikapist tuttavast kohvitassist sooja jooki rüüpamast.

Loe edasi
02.10.2022
Segasummasuvila Hõbemäel

OÜ Hõbepõllu tegutseb Kanepi vallas, Erastvere külas. Talu perenaine Sigrid Luige on lapsest saadik kokku puutunud loomade ja nende kasvatamisega ning 2017. aastal oldi peremehega probleemi ees, et kus kasvatada oma hobuseid. Nii aitasidki 2017. aastal vanemad noortele maja osta, mille ainus vett ja tuult pidav osa oli katus, tööd oli palju ning loomi käidi talitamas Tartust. Nüüdseks elab talus palju väikeseid ja suuri loomi, tegeletakse oma toodangu müügiga ja otsitakse võimalusi oma tegevust laiendada ning seda kõike tuleb siiski teha oma päevatöö kõrvalt.

Loe edasi
13.09.2022
Noortalunik Tarvo Siilaberg hindab ning naudib mesinikutööd

Põlvamaal Põlva vallas Kanassaare külas asub vana talu, mille nimeks on Raja, tuntud ka Raja-Siila nime all. Siin majandab tänaseks juba viiendat põlve Siilabergide pere, kelle eesmärgiks on taaselustada talukoha algupärane olemus ning pakkuda kogukonnale keskkonnasõbralikult ja käsitööna toodetud mett.  Lisaks tavapärasele meele täiustavad talu tootevalikut ka naturaalsed maitsemeed: vaarika-, ebaküdoonia-, šokolaadi- ja jõhvikamesi.Maja peremees, Tarvo Siilaberg, soovis tuua tallu tootmishõngu mesinduse näol, sest talu on siiski koht, kus saab luua ja enese toodetut edasi anda. Nii võttiski noortalunik ette õpingud Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis, et endale selgeks teha mesindusega seonduv.

Loe edasi
16.08.2022
Südamete aed – iluaed, mida ei saa mitte armastada

Põlvamaal Tännassilma külas paikneb maaliliste vaadetega inglise stiilis aed, mida ilmestavad kaunid südamekesed – neid võib näha nii pisikestes detailides kui ka aia sissetulekul külalisi tervitamas. Mikko talus asub Südamete aed, mis oma olemuselt on köitnud paljusid eestimaalasi ning mida tullakse vaatama ka kaugematest riikidest. Iluaia ülesehitamisega alustati juba 1996. aastal ning peale perenaise, Anneli Patraili, maastikuehituse õppimise alustamist 2006. aastal Räpina aianduskoolis inspireerus ta veelgi aiatööst ning nii sündiski Südamete aed, mis pakub silmailu juba aastaid. Õpingute järel on Anneli leidnud ideid paljudest teistest aedadest, mida ta ise külastanud on.

Loe edasi
04.08.2022
Tervislik ja mõnus vahepala - marjarull

Müürsepa talus, Võõpsu külas, Setomaa vallas majandab marjadega rõõmsameelne ja aktiivne perenaine Tiia Kivesti. Tema eestvedamisel valmivad igal aastal talus imemaitsvad ja tervislikud marjarullid. Idee nende tegemiseks koorus välja uuenduste otsimisest maasikate ja vaarikate müümise kõrvale ning selle mõtte tulemiks saigi 2013 aastal Marjarull OÜ. Midagi lihtsat aga samas mõnusat, mida tervislikust toitumisest lugupidaval inimesel maiustamiseks soetada sobiks. Algselt oli mõtteis isegi viilutatuna maasikaid kuivatama hakata, kuid see oleks olnud liialt aeganõudev, püreed teha on palju hõlpsam. Müürsepa talus on olnud alati marjadega majandamine väärtus omaette.

Loe edasi
25.07.2022
Küüslaugu head omadused ei pea olema alati kibedad

Keset ilusat loodust, Põlvamaal Kanepi külas Heisri külas, toimetavad Evi ja Margus Laurits juba aastast 2017, kui tekkis vajadus vahelduse järele ning soov soetada kodu maapiirkonda. Majaga kaasa saadud maa aga vajas harimist ning sealt tekkis idee hakata kasvatama lisaks endale vajalike viljade ka midagi, mida oleks hea ning lihtne kasvatada, töödelda ja mille järgi oli neil endalgi vajadus. Nii sündiski Piirimäe OÜ, mille tegevuseks on maheköögiviljade kasvatamine, eelkõige küüslauk ja tšilli, mugulsibul.

Loe edasi
eu