Märgikandjad

Talutoit OÜ

Tillu on Põlvas asuv talupood, pagar ja kohvik. Talupoest saab osta ainult Eestimaist väiketootjate toodangut. Paljud talupoes müüdavad tooted on kohalikku päritolu, olles tunnustatud kas Põlvamaa Rohelisema märgise või Uma Mekk märgisega. Kondiitri- ja pagaritooted valmistatakse algusest lõpuni ise kasutades võimalikult kohalikku ja eestimaist toorainet. 
Mõned Tillu pagaritooted on ka saanud Uma Mekk märgise (peedipätsid tatrajahust tumeda sokolaadiga, Tillu kohupiimakook) ja mitmeid aastaid ollakse Eesti Toidutee liige.
Kohvikus pakutakse ausat toitu kasutades head kvaliteetset toorainet, millest päris suur osa saadakse kohalikelt tootjatelt.

SÄÄSTLIK
Kohvik asub logistiliselt heas asukohas - Põlva raudteejaama vastas ning linnaliini bussipeatuse juures. Seega saab kohvikusse ka ühistranspordiga.
Kuna põhitarnijad on Eesti väiketootjad, siis on toodete tarneahel kliendini jõudmiseks hästi lühikene.
Kohvikus müüakse paljusid oma tooteid (küpsised, saiakesed, koogid) nö. lahtiselt, ehk need pole eel-pakendatud, vaid pakendatakse paberkotti just niipalju, kui klient osta soovib vältides sellega üle pakendamist.
Toitu müüakse kohvikus kaasa vähendatud plastikusisaldusega EarthChoice karpides.
Tillu on Ringkarp võrgustiku liige ning oma B2B klientidele pakutakse toitu ainult Ringkarbi nõudes. Samuti saavad Ringkarbi nõudes toitu kaasa soetada jaekliendid.
Tillus toimuvad kirbuturud, kus saadetakse teisele ringile kõik need tarvikud, mida ise enam kohvikus ei vaja. Mis kirbuturust üle jääb, läheb Mooste Taaskasutuskeskusesse

PUHAS
Väliüritustel kasutatakse ainult komposteeritavad nõusid ning organiseeritakse nende nõuetekohane käitlemine. Väliüritustel käies kasutatakse ainult püsielektriühendust (üritustel kohapeal küpsetatakse saiakesi).
Väliüritustel planeeritakse oma liikumisteed territooriumil selliselt, et maastikule ja loodusele võimalikult vähe kahju tekitada. Vajadusel heastatakse enda tekitatud kahju.
Oma köögis ja kohvikus tekkivat prügi sorteeritakse liigiti, kuni selleni välja, et munakoored ning leiva- ja saiakoorukesed lähevad taluniku kanadele ja teised loomale sobilikud toidujäätmed koertele. Osa tekkivat paberit läheb töötajate kodustesse ahjudesse/kateldesse.

TAASKASUTAV
Kohvikus kasutatakse paberist ja pilliroost joogikõrsi, ei kasuta ühekordseid kokteili kaunistusi ja serveerimispulkasid
Tillu kohviku cateringidel kasutatakse võimalikult vähe ühekorra pakendeid. Vajadusel kasutatakse looduslikest materjalidest serveerimise aluseid (puidust tikud, puulaastust serveerimisalused).
Tillu kohviku inventar on valdavas enamuses teise ringi mööbel või kohaliku puutöömeistri käsitöö. Köögis kasutatakse palju juba kasutatud tehnikat, mis on ostetud järelturult, et pikendada nende kasutusiga.

HOOLIV
Tillu osaleb kohalike ja maakondlike võrgustike tegemistes, ollakse Eesti Toidutee, Uma Mekk liikmed ja tihedas läbikäimises Põlvamaa Rohelisema märgisega.
Tillu osaleb alati suurima rõõmuga kohalikes projektides - Põlva Päevad, Põlvamaa kohvikutepäevad, Põlvamaa ühe tippsündmusel - Intsikurmu festivalil, kus ollakse ainsad Põlvamaalt pärit kauplejad.
Ka ise korraldatakse kogukonda liitvaid ja inspireerivaid üritusi - Tillu kohviku nostalgiapäevad, Tillu tordiralli, Pannkoogipidu Tillus, Metsast taldrikule kampaanias osalemine.
Tillus on töötajad kõrgelt hinnatud, sest just nemad loovad selle, mida külalised Põlvamaalt või kaugemalt kogema tulevad. Töö iseloomu arvestades püütakse igale töötajale luua võimalikult mõnus töökoht ning tööaeg. Ärimudel üles ehitatud selliselt, et pagaril ja kondiitril kestab tööpäev kella 8 kuni 16.30-ni, mitte harjumuspärase algusega kella 4-6 hommikul.
Tillu on alati avatud olnud koostööks teiste kohalike ettevõtetega, tänu millele sünnivad ühised teenused ja pakkumised. Näiteks väärindatakse Loovusaida ja Saarjärve puhkemaja teenuseid oma toidu pakkumistega.
Tillu on läbi aegade annetanud ka puudust vajavatele. Näiteks ollakse olnud pika ajalised annetajad Põlvamaa Toidupangale, tehtud on annetusi Ukraina sõjapõgenike heaks ja osaletakse toidujagamise ringmajanduses (Põlva toiduringluskapp). Samuti on Tillu sponsoreerinud kohalikke üritusi.

eu