Märgikandjad

Tamme Galerii (MTÜ Aade)

Ettevõtte tegevusaladeks on maalimine lõuendile, puidule, puidust ehete valmistamine, kudumite valmistamine kohalikust lambavillast, käsitööna linaste kleitide valmistamine, disain ja etnoloogia.
Lisaks maalikursused ja käsitöökursused, sündmuste korraldamine Tamme talus.

SÄÄSTLIK
Lõuendid on valmistatud puidutööstuse jääkidest ja tavaliselt juba kasutuses olnud kangast. Tekstiilkäsitöö on harutatud lõngast, tootmisjääkidest või teistel üle jäänud kangastest. Puidust tooted valmivad kas oma maal kasvanud puudest või talu ümber vedelnud materjalist.
Ettevõtte teenuse tarbimisest ei jää loodusesse jälgi - seda nii talu ümbruses kui looduses üldiselt. Õpetatakse kasutama seda, mis on juba olemas. Talu territooriumil ei ole teretulnud plastnõud ega muud korduvkasutuseta esemed.
Ettevõte pakub kohapeal kodust mahetoitu ning kutsub üles jala või jalgrattaga tallu saabuma.

PUHAS
Enamus tööprotsessist on käsitöö. Vajadusel kasutatakse ökonoomseid (aku)tööriistu. Üritused on minimalistlikku laadi. Puuduvad elektrotehnilised vahendid ja suurem osa tänapäeva luksustest - kasutatav on vaid kuivkäimla, et vett mitte raisata.

TAASKASUTAV
Pakendit vajavad tooted pakitakse kasutatud riietest tehtud kottidesse. Maalide pakendamiseks kogutakse kaubandusest materjale, mida on juba kord kasutatud. Kõik tooted on piiramatu kasutusajaga. Jäätmeid tekib vähe ja see, mis tekib, läheb kütteks või biojäätmeks. Paberkandjal reklaami ei tehta.
Kasutatakse veebaasilisi värve, mis on keskkonnale kasulikum. 
Ürituse lõppedes on tallatud muru ainus märk, mis toimunule viitab. Ka üritusele suunavad viidad on kohapeal käsitööna tehtud ja kasutusel aastaid.

HOOLIV
Talugaleriis nähtava eesmärk on näidata oma toodete võimalusi, mis on igal inimesel säästliku eneseväljenduse tasandil võimalik. Talus toimuvad üritused on kogukonda siduvaks elemendiks.
Talu perenaine on looduskaitseaktivist olnud enam kui viis aastat. Samuti tehakse koostööd vastavalt vajadusele kohalike toitlustusettevõtetega.

eu