Jõulud koos põlvamaiste toodetega

Avaldatud: 9 detsember, 2020

Kaunis detsember on käes, jõulud saabuvad nii nagu igal aastal. Müstiline ja eriline aasta hakkab lõpule jõudma. Hakkame tegema kokkuvõtteid, vaatame aastale tagasi.

Jõulud on aeg kui pered saavad kokku, leitakse aega ühisteks koosviibimisteks. Kaetakse laud hea ja paremaga, perenaised küpsetavad ja vaaritavad. Miks mitte kasutada maitsvates roogades põlvamaised toiduaineid?

Rohelisema Märgi toodete valikus leidub särtsakaid Kõlleste Garlicu ja Hauka Farmi küüslaugutooteid. Ootamatute külaliste võõrustamiseks tasub varuda erinevaid hoidiseid Ala Juusa OÜ ja Agrieta OÜ valikutest. Juustusõpradele pakub maitsvaid kitsepiimast grilljuustusid Üvasi Talu OÜst.  Küpsetiste valmistamiseks leiab mahedaid jahusid Zerna Ökotalust. Maiasmokkadele pakub mesilaste töövilju Taevaskoja Meejaam OÜ, Liivia OÜ, Metsakingu ja Mesipuu talu. Kosutava kuuma joogi komponente leiab Süvahavva Loodustalust ja Põhjala Teetalust. Mooste Kalaköök OÜ on perenaiste elu lihtsustamiseks pannud purki maitsvaid tooteid vikerforellist. Kala Täht OÜ küpsetab perenaise eest kuumsuitsuforelli ja toob selle ka kohale.

Süvahavva Loodustalu ürtide ja Taevaskoja Meejaama küüliku-või lambaliha koostöös valmib kindlasti hõrk jõulupraad. Traditsioonilised jõulukapsad saate osta Figuraata OÜ rikkalikust valikust, kust leidub lisaks köögiviljadele ka külmutatud marju. Prae lisandiks pakub rikkaliku valikut köögivilju mahetootja Fio OÜ ja FIE Laivi Peedel.

Igalt jõuluõhtult ei tohiks puududa kodumaised õunad, Põlvamaal saab õunu Asuva Aed OÜ varasalvest.

Janukustutavaid jooke erinevatele maitsetele leiate Siidrikoda OÜ ja Ala Juusa OÜ mahlade seast.

Kingikotti pahub Irja Suvisild FIE käsitöösalvid, Kagu Kudujad OÜ kindad, Tefram Disain OÜ käsitöököited ning Reet Pettai kindad ja sokid, Maarja Küla SA keraamika ja vaibad, MTÜ Aade pakub ainulaadseid ehteid. Veriora Tsunft MTÜ valikust leiate erinevate suurustega kinkekarpe.

Loetelu võiks veel jätkata ja jätkata. Kõik Põlvamaa Rohelisema Märgi tootjad ja tooted leiab www.polvamaine.ee veebilehelt.

Leidke tee Põlvamaa väiketootjate juurde.

Kaunist jõuluaega.