Ka Rohelisema märgi ettevõtjad on Maamessil

Avaldatud: 10 aprill, 2017

20.-22. aprill toimub Tartu Näituste messikeskuses taaskord tunnustatuim maateemaline mess Baltimaades, millest võtavad Põlvamaa Rohelisema märgi boksis osa Üvasi Talu, Zerna Ökotalu, Mahlaveski, Sepa Mahetalu, Moosivabrik, Hauka Farm, Siidrikoda, Linaagro ja Marjarull.

Põlvamaa Rohelisema märgi ettevõtted leiab D-hallist, boksist number 50, kus Üvasi Talu ja Sepa Mahetalu on väljas erinevate kitsejuustudega ning Zerna Ökotalu laia valiku mahedalt kasvatatud ja töödeldud jahude ja helvestega. Mahlaveski kostitab kodujäätiste ja -mahladega, siidrite ja mahladega on väljas ka Siidrikoda. Moosivabrik pakub kastmeid lihale, kalale ja juustudele. Tutvuda saab ka Hauka Farmi küüslaugutoodetega, Linaagro linajahu ja –õliga ning Marjarulli kuivatatud marjarullidega.

Põlvamaa ehedaid ja omapäraseid maitseid pakub degusteerimiseks Mooste Viinavabriku peakokk Raul Liebenau. Maamessi külastajad saavad maitsta linajahu smuutit, suitsusauna singi suupisteid, mahlajäätist ning Üvasi talu grillitud kitsejuustu.

„Põlvamaa Rohelisema märgi ettevõtted on oma boksiga Maamessil osalenud juba alates 2010. aastast. Erinevate toiduelamuste kaudu oleme tutvustanud meie piirkonda ja siin valmistatavaid põnevaid tooteid, millest paljud baseeruvad kohalikul toorainel. Põlvamaa väikeettevõtjate jaoks on Maamess üks suurimaid otsemüüki võimaldavaid sündmusi. Seepärast oleme püüdnud järjepidevust hoida ja leida võimalused messil osalemiseks. Tänavune käik saab teoks tänu Põlvamaa Rohelisema märgi arendusprojektile, mida toetatakse Põlvamaa Partnerluskogu kaudu LEADER meetmest,” sõnas Põlvamaa Arenduskeskuse konsultant Tiiu Marran.