Kuldar Leis kiidab Äripäevas rohelisemat märki

Avaldatud: 4 veebruar, 2010

Ettevõtja Kuldar Leis võttis oma Äripäevas ilmunud arvamusloos kiita Põlvamaa rohelisemat märki, tuues seda kui head eeskuju ühistegevusest.

Kuldar Leis kirjutas Äripäevas ilmunud loos „Arvamus: raske aeg sunnib eestlased koostööle?“ muuhulgas järgmist: „Minimalistliku, aga hea näite koostöö võimalikkusest saan tuua Lõuna-Eestist, kus Põlvamaal paiknevad kohalikku tooret kasutavad tootjad (taimeteed, šokolaad, jahud, maitseained jms), kes FIEde või tootmistaludena tegutsesid senini igaüks eraldi ja konkureerisid omavahel suviti laatadel müües, on nüüd läbi SA Põlvamaa Arenduskeskus koondunud oma tooteid ühiselt müüma “Põlvamaa rohelisem märk” nime all. Koos leiti initsiaator, kelle kaudu on tooted ühe paketina nüüd müügil Tartu Kaubamajas ja kindlasti leitakse veel mõni selliste toodete jaoks sobilik pidev suur müügikoht. Väiketootjad küll kaotavad natuke hinnas, kuid tegemist on lisandunud müügiga väljaspool senist “laadahooaega” ja samal ajal reklaamitakse ühist “Põlvamaa rohelisemat märki”“, kirjutas Leis.

Leis küsiski, et kas pole see Põlvamaal teostunud väike mudel näidisena hää kogu Eesti ekspordi jaoks? „Kui arvata, et see tuli kergelt ja kõik on rahul, siis loomulikult mitte, aga järgmiste tarkade sammudega annab rahulolu suurendada. Kindlasti on paljudes ärivaldkondades koostöö ekspordi nimel kasulikult käimas ja eesolijate roll ongi mahajääjaid takka utsitada. Ehk aitavad raskemad ajad ego alla suruda ja mõttekaid asju väiksemate vaidlustega ära teha?,“ lootis Leis.