Ökofestival “Rohelisem elu 2011” Põlvamaal

Avaldatud: 28 juuli, 2011

15.-20. augustini 2011 toimub Põlvamaal Ökofestival “Rohelisem elu 2011”

Sel aastal juba kuuendat korda toimuv Ökofestival tutvustab säästvaid ja elukeskkonda hoidvaid tegutsemise viise ja õpetab neid rakendama ka igapäevaelus.

Tänavune festival pühendatud metsale. Festivalinädala jooksul toimuvad mitmed õpitoad ja retked, kus õpitakse tundma nii metsade rolli looduslike elupaikadena kui ka erinevate metsasaaduste kasutamist – tuntud loodusfotograafi juhendamisel saab õppida pildistama loodust, toimuvad restaureerimise ja roigasmööbli valmistamise õpitoad, mükoloogi juhendamisel käiakse ühiselt seenel, õpitakse hoidistamist ning kasutama erinevaid taimi ja ürte nii kosmeetilisel kui tervistaval eesmärgil.

Tuntud loodusemehe Aleksei Turovskiga toimuvad retked Põlvamaa loodusesse. Et käesoleval aastal toimuvad juba kahed talgud – Piusa Ürgorus ning Postiteel, siis annab Ökofestival omapoolse panuse looduskeskkonna hoidmiseks. Mõttemustrite murdmine rohelisema elulaadi suunas saab toimuma õhtustel lõkkeloengutel. Festivali retkedele ja õpitubadele registreerimine algab 1. juulil 2011.

Ökofestivali perepäeval ootame kõiki huvilisi 20. augustil Põlva Talurahvamuuseumisse Karilatsis. Toimub suur loodustoodete laat, kus põhirõhk on omamaisel toodangul. Kavas on ka potipõllunduse seminar, toimuvad metsaretked, saab proovida keskkonnasõbralikke liikumisvahendeid jpm. Kultuurilist meelelahutust pakuvad ansambel Jäääär, noorte rahvatantsurühm Kagu Kabujalkõsõ ning folkorkester Tuulelõõtsutajad.

Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus koos Põlva Maavalitsuse ja Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga. Kaasa aitab Keskkonnateenistus. Festivali toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Täpsemat informatsiooni festivali programmi kohta lisame jooksvalt kodulehele www.ecofest.ee