Põlvamaa ettevõtjad ERMi jõululaadal

Avaldatud: 2 jaanuar, 2020

15. detsembril toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis kolmas Jõululaat. Laadal osales 166 kauplejat, kellest 64 pakkusid ehedat kodumaist toitu. Lisaks kaubeldi laadal looduskosmeetika, erinevate käsitöötoodete, ehete ja lastele mõeldud toodetega. Osalejaid oli laadal väga palju, parkimiskohtade leidmine tekitas raskusi ja laadal liikumine andis “küünarnuki” tunde.

Põlvamaalt oli Jõululaadal esindatud 12 põlvamaise kvaliteedimärgise Põlvamaa Rohelisem Märk ettevõttet ja kaks väikeettevõtete. Toidualal paiknesid kõik Põlvamaa ettevõtjad ühisalal, mis moodustas ühtlase terviku ja andis hea ülevaate Põlvamaa ettevõtjate toodangust. Põlvamaine käsitöö ja looduskosmeetika oli laadal esindatud eraldi käsitöö alal.

Põlvamaa Rohelisema Märgi ettevõtjatest olid esindatud Taevaskoja Meejaam OÜ, Kõlleste Garlic OÜ, Siidrikoda OÜ,  Mooste Kalaköök OÜ, Süvahavva Loodustalu OÜ, Tegram Disain OÜ, Üvasi Talu OÜ, Irja Suvisild FIE, Marjarull OÜ, Hauka Talu, Asuva Aed OÜ ja Linaaro OÜ. Lisaks esindas laadal Põlvamaad Lõuna- Eesti parim toode 2019 võitja Talutoit OÜ ja Päkamäe Maius OÜ.

„ERMi Jõululaat on ostjate seas väga populaarne ja annab võimaluse tutvustada Põlvamaa tooteid suuremale tarbijaskonnale,” selgitas Marget Rüütli Tegram Disain OÜst.

„ERMi Jõululaat on kauplejate seas väga menukas ja kõik soovijad laadale ei mahu. Laada korraldajad tegid sellel aastal valiku ligi 400 sooviavalduse seast. Tänasel laadapäeval sai iga Põlvamaa kaupleja anda panuse Põlvamaa tuntuse tõstmiseks ja uute kontaktide loomiseks,” tõdes projektijuht Kristel Koddala.

Laadal osalemist toetas Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond meetmest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks”.