Põlvamaa kvaliteedimärgise Rohelisem Märk kandjate hulka lisandus kolm uut ettevõtet

Avaldatud: 19 juuni, 2020

Kvaliteedimärgise hindamiskomisjon otsustas 15. juuni koosolekul anda välja kvaliteedimärgise viiele ettevõttele. Kaks ettevõtet on juba märgikandjad – Ala Juusa OÜ ja FIE Irja Suvisild Zusanli Loodusteraapiad. Uute tulijatena said kvaliteedimärgise Fio OÜ, Agrieta OÜ ja Kalatäht OÜ.

Fio OÜ on tuntud kui mahepõllumajandust viljelev Peri Mahemõis Põlva vallas. Põlvamaa Rohelisemat Märki kannavad ettevõtte kasvatatavad maheköögiviljad. Köögivili on kasvatatud vastavalt Eestis kehtivatele mahepõllumajanduse seadustele.

Agrieta OÜ (Kalda talu) on Kanepi vallas ajaloolisel Postiteel asuv väikeettevõte, kelle toodete sortimenti kuulub nüüd kuus põlvamaise kvaliteedimärgise toodet. Rohelisem Märk anti kolmele hoidisele – Barbri Keelehää, Grillisuve Tšilli ja Nooruse mari.  Perenaine Ege Värs kasutab toodete valmistamisel hooajalisi ja koduaiast kättesaadavaid tooraineid. Lisaks hoidistele tunnustati kvaliteedimärgiga kolme küpsetist – kaljane täistera rukkileib seemnetega, kanepikarask ja mesine karask seesamiseemnetega. Küpsetistes on kasutatud Zerna Ökotalu rukki- ja odrajahu.

Kalatäht OÜ on uuendusliku lähenemisega ettevõte, kes pakub erinevatel üritustel kalaküpsetamise teenust – mobiilne toitlustusettevõte, mis sisaldab endas küpsetusahju, toidu ettevalmistamise pinda ja akvaariumit eluskaladega.  Kalatäht OÜ toode kuumsuitsuforell tunnustati kvaliteedimärgisega. Forell pärineb alati Põlvamaa kasvandusest (peamine partner Krei-Jõe OÜ).

Looduskosmeetikat valmistavale FIE Irja Suvisild Zusanli Loodusteraapiad anti kvaliteedimärgis kahele tootele – beebisalv ja taruvaigusalv. Mõlema toote põhitooraineks on ravimtaimed, mis 100% pärinevad Põlvamaalt. Tooted on looduslikud ja valmistatud käsitööna.

Ala Juusa OÜ sortimenti rikastavad kuus uut põlvamaist märgikandjat – õuna- ja õuna-pirnimahl; õunapüree Valge Klaar ning kolm kasemahla – kasemahl, kasemahl punase sõstraga ja kasemahl astelpajuga. Ala Juusa OÜ tooraine pärineb samanimelise talu aiast ja metsadest.