Põlvamaa põnev käsitöö ja maitsvad maitsed kolisid päevaks Tartusse

Avaldatud: 19 detsember, 2018

Laupäeval, 15. detsembril toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis jõulaat, kus olid kohal mitmed Põlvamaa väiketootjad. Kokku olid kutsutud parimad, sest kvaliteetset Eesti käsitööd ja maitseid väärtustav jõulusündmus valis kauplejaid erilise hoolega. Rõõm oli näha nõnda suurejoonelist Põlvamaa esindatust ning jagada meie head ja paremat linnarahvalegi.

Rohelisemal Põlvamaal kasvanud õunad (Asuva Aed OÜ) ja tervislikud toortatra trühvlikud (Päkamäe Maius OÜ) olid otsas vaid mõne tunniga. Talvisele ajale kohaselt läksid hästi kaubaks kõik vitamiinipommid nagu küüslaugu- ja marjatooted ning mesi (Kõlleste Garlic OÜ, Hauka Farm OÜ, Taevaskoja Meejaam OÜ, Marjarull OÜ). Jõululauale osteti ka Põlvamaa Rohelisema Märgi uue tulija Mooste Kalaköök OÜ tooteid. Süvahavva Loodustalu OÜ mahedaid teesid ja maitseained võib leida tartlaste jõulupakkidest.

Põlvamaa käsitöölaudade ees ahhetasid laadakülalised nii ehtsaid rahvusmustrilisi kirikindaid  (OÜ Kagu-Kudujad) kui ka boho-stiilis kleidikesi ja aksessuaare (MTÜ Aade) uudistades. Oma tootevalikut demonstreeris MTÜ Veriora Tsunft ja legendaarseid koeravillalõnga- ja sokke pakkus FIE Reet Pettai. Jõuludele omaselt soetati kingikarbiks omapäraseid tegram-köites tooteid (Tegram Projekt OÜ).

Põlvamaa Arenduskeskuse projektijuht Anette Org kiidab korraldajaid: „Oli meeldiv kogeda, et sarnaselt meie Ökofestivalile on teisigi sündmusi, kuhu osalejaid valitakse hoolikalt ja läbimõeldult. Päeva lõpuks on nõnda rõõmsad kõik kauplejad ja ostlejad. Põlvamaa ühisel alal osales 13 väiketootjat. Lisaks olid kohal teisedki siinkandi tegijad, näiteks Tillu Sahver küpsistevalikuga. Loodame, et tee ERM-i on nüüd selge ja  põlvamaalased edaspidigi jõululaadaks linnarahvale külla sõidavad.”

Põlvamaa ettevõtjate ühist osalemist ERM jõululaadal toetati Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlusaktiivsuse edendamiseks”.