Põlvamaa Rohelisem märk sai juurde kolm uut märgikandjat ja neli uut toodet

Avaldatud: 29 aprill, 2019

Märgikandjatega liitus kolm uut tootjat: FIE Marget Rüütli, Tegram Projekt OÜ ja Livia OÜ.

Rohelisema märgi ettevõtja Kõlleste Garlic OÜ tootevalikusse lisandus uus toode – küüslaugumoos.  Üllatuslikult mahedamaitselise küüslaugumoosi tooraine kasvab Põlvamaa põldudel.

Uue ettevõttena lisandus  märgikandjatega Livia OÜ. Ettevõte toodab Ihamarus vallas naturaalne mett, mis on kõrge kvaliteediga ja pärineb puhtast loodusest.

Tegram Projekt OÜ pälvis kaks märgitoodet – unikaalsed Tegram käsitöötooted ja kinkekomplekt – korduvkasutatav kinkekarp ja kanepiseemneõli.  Tegram käsitöötooted paistavad silma omapärase teostuse ja – lahenduse poolest.

Märgiga tunnustati FIE Marget Rüütli külmpressmeetodil valmistatud kanepiseemneõli, mille tooraine on kasvatatud ja toode on valmistatud Põlva vallas Põlvamaal. Toorainena kasutatakse sertifitseeritud õlikanepiseemne sorti Finola.

Põlvamaa Arenduskeskuse poolt alates 2009. aastast välja antavat märki kasutab praeguseks üle 60 Põlvamaa ettevõtte. Põlvamaa Rohelisema märgi kohta leiab rohkem infot kodulehelt www.polvamaine.ee.  Järgmine märgitaotluste tähtaeg on 28.mai.