Põlvamaa Rohelisem märk ühendab piirkonna ettevõtjaid juba kaheksandat aastat

Avaldatud: 6 mai, 2016

Käesoleva aasta mai alguses lisandus Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka üks uus ettevõte ja kahe ettevõtte uued tooted.

Sel korral sai Rohelisema märgi Valgjärve vallas asuv Atsi Veod OÜ, seda Atsi seemneleivale. Leiba küpsetatakse Valgjärve külas asuvas kohvikus ,,Atsi Juures’ ja müüakse edasi samas hoones asuvas kaupluses ,,Atsi Pood’. Leiba valmistatakse 100% käsitööna. Leiva põhitooraine on pärit Põlvamaal asuvast Zerna Ökotalust. Põlvamaa Rohelisema märgi pälvisid ka Lauri Talu OÜ käsitöötooted – angoora jänese villast lõng ja taimedega värvitud villane lõng. Angoorajänesed kasvavad Lauri talus ja jäneseid pügatakse umbes iga kolme nädala tagant, seejärel lõng kedratakse tavalise vokiga.Möödunud voorus viiekümnenda ettevõtjana lisandunud Roy Strider Mustamõisast on saanud valmis uue innovaatilise toote – magamisasemed keskmise ja suure kasvuga koertele. Asemed on valmistatud taaskasutatud ja/või orgaanilisest teksariidest ja täidetud mahedalt kasvatatud toortatrakestadega.

„Head meelt teeb, et Rohelisem märk on nii paljude Põlvamaa ettevõtjate poolt omaks võetud. Samas on tublisid ettevõtjaid, kelle tooted on väga kvaliteetsed ja tarbijate hulgas nõutud, kuid mingil põhjusel märgi kriteeriumitele ei vasta. Komisjoni liikmena leian, et Rohelisema märgi saamise nõuded on vaja kiiremas korras üle vaadata, et saaksime ka neid ettevõtjaid oma toodangu turustamisel aidata,” sõnas Põlvamaa Rohelisema märgi komisjoni liige Janno Rüütle.

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 250 tootenimetuse, mida pakub 51 Põlvamaa ettevõtet.Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Projektikonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 5348 0003
E-mail: tiiu.marran@polvamaa.ee