Põlvamaa Rohelisema märgi ettevõtete ring laienes

Avaldatud: 10 märts, 2015

Sel korral sai Rohelisema märgi Okkastyle OÜ, mis tegeleb dekoratiivsete männiokastest siseviimistluspaneelide tootmisega (pildil). Dekoratiivseid akustiliste omadustega männiokka paneele saab kasutada sisekujunduselemendina nii kodudes, tööruumides kui hotellides jm. Tootmisprotsess on keskonnasõbralik ning okkad kogutakse ja sorteeritakse koostöös Maarja Küla elanikega.

Rohelisema märgiga tunnustati ka SA Pokumaa teemaparki, muusemi ning loodushariduse, turismi ja pärandkultuuri alaseid teenuseid. Suurem osa Pokumaast asub küll Võru maakonnas, samas Põlvamaale jääb Pokukoda ja jupike metsa koos Edgar Valteri joonistatud matkamänguraja, iidvana aida ja allikaga. Kohapeal tehakse koostööd kohalike kunstnike ja käsitöömeistritega.

Põlvamaa Rohelisema märgi pälvis veel WoolCenter OÜ. Ettevõte tegutseb küll Võnnus, aga põhitooraine pärineb Põlvamaalt. Kraasvatt, heie ja lõng on valmistatud Jaan Londi ettevõttest saadud lambavillaga.

Põlvamaa Arenduskeskuse projektikonsultandi Tiiu Marrani sõnul domineerivad selles taotlusvoorus esmakordselt toiduainete kõrval tooted ja teenused, mis oma päritolult seonduvad Põlvamaaga, kuid ise tegutsevad Lõuna-Eesti teistes maakondades. Seega, viimane taotlusvoor andis tõestust maakonna piire ületavast edukast koostööst.

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aasta jaanuarist. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 220 tootenimetuse, mida pakub 43 Põlvamaa ettevõtet.

Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Projektikonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956 / 5348 0003
E-mail: tiiu.marran@polvamaa.ee