Põlvamaa Rohelisema märgi ettevõtjad osalevad ühiselt Maamessil

Avaldatud: 7 aprill, 2011
Rohelisem märk

14.-16. aprillil osalevad Põlvamaa Rohelisema märgi alla koondunud ettevõtjad Tartu Näituste messikeskuses 19. korda toimuval Maamessil.

Põlvamaa Arenduskeskuse koordineeritava Põlvamaa Rohelisema märgi ühispinnal osalevad tänavu Sikahansi talu, Mesipuu talu, Linaagro OÜ, Zerna Ökotalu, Lõuna Pagarid AS, Sander Silm (Sofi seebid) ja Kalmar Mägi (suitsusink). Ettevõtjatega liitub messil ka peatselt Põlvas talupoe avav Talutoit OÜ.

Maamess on kohtumispaigaks kõigi maaeluga seotud erinevate gruppide jaoks. “19. korda toimuv Maamess pakub head võimalust enda näitamiseks ja tutvustamiseks nii talunikele kui põllumajandusega seotud organisatsioonidele,“ kinnitas Maamess 2011 projektijuht Margus Kikkul. „Kontakte, uut teavet ning kogemusi saavad vahetada nii kohalikud kui välisettevõtjad, töövahendite tootjad ja müüjad, metsa- ja põllumehed, samuti toiduainetöösturid ja aiandushuvilised.“ Messile tulles tasub kaasa võtta kogu pere, sest uudistamisväärset leiavad programmis nii suured kui väikesed maaelu-huvilised.

“Tarbijaeelistuste muutumine ning sellest johtuv toiduturu segmenteerumine loob lisavõimalusi nišikaupade tootjatele,“ vahendab Maamessi koduleht president T.H. Ilvese kõnes auhinna “Aasta Põllumees 2010” üleandmisel öeldut. „Ka maailma kõige väiksem nišš on määratult suurem Eesti võimest seda täita. Meid ümbritsevad nii läänes kui idas miljonid nõudlikud ostujõulised kliendid. Mõelgem nende soovidele, tegelgem muutuva turu uute vajadustega ja õppigem oma tooteid müüma.“

Maamess 2011 on Baltimaade suurim maaelule ning -majandusele pühendatud suursündmus, millesse on koondunud neli alanäitust: põllumajandus-, aiandus-, puidutöötlemis- ja metsandusnäitus ning toidumess.

2010. aastal osales messil 252 eksponenti üheksast riigist. Külastajaid oli mullu kokku üle 26 000, tänavu loodetakse ületada 30 000 piir.

Lisainfo:
Tiiu Marran
Konsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956; 5348 0003
E-post: tiium@polvamaa.ee