Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka lisandus tooteid ja uusi ettevõtteid

Avaldatud: 4 september, 2015

Juba seitsmendat aastat tunnustatakse Põlvamaa ettevõtjaid Põlvamaa Rohelisema märgiga. Septembri esimesel nädalal lisandus Põlvamaa Rohelisema märgi kandjate hulka kolm uut ettevõtet ja kahe ettevõtte uued tooted. Sel korral sai Rohelisema märgi Mooste vallas asuv Üvasi talu, mis tegeleb kitsekasvatusega. Oma talu kitsepiimast valmistatakse grillimiseks ja praadimiseks sobivat grilljuustu.

Rohelisema märgiga tunnustati ka Mikitamäe vallas asuvat ettevõtet Marjarull OÜ, mis toodab maasikatest ja vaarikatest kuivatatud marjapüreerulle. Põlvamaa Rohelisema märgi pälvisid veel Lustliku koka tootesarja tooted Muhe sinepikaste tüümianiga, Tubli küüslaugukaste tomatiga, Vahva küüslaugukaste jõhvikatega, Tuline tsillikaste mustsõstardega ja Maias jõulukaste tsitrustega. Need tooted moodustavad vürtsmooside ja -kastmete tooteseeria, mis pakub originaalseid maitseid.

Varasemalt Rohelisema märgi pälvinud ettevõtetest tunnustati seekord AS Lõuna Pagarite toodet Kanepikukkel ja Raili Pagarikoja tooteid Rukkiruudud, Näkileib ja Rukkileivakrõpsud. Need on heaks näiteks, kuidas kohalikust toorainest valmistada omapäraseid tooteid.

Põlvamaa Rohelisema märgi komisjoni liikme Kuldar Leisi sõnul on Põlvamaa Eestis tuntud kui rohelisema elu piirkond. „On hea meel, et üha rohkem kohalikke toidutootjaid koondub Põlvamaa Rohelisema Märgi alla. Loodetavasti on meie maalähedasi tooteid nüüd veelgi rohkem ka mujal Eestis näha ning ka turistide kohvrites rohelisest Eestist lahkudes.

“Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aastast. Tänaseks on Põlvamaa Rohelisema märgiga tunnustatud üle 230 tootenimetuse, mida pakub 46 Põlvamaa ettevõtet.

Rohelisema märgi loomise mõte tekkis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus. Rohelisema märgi kujundus ja idee on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

Lisainfo:
Tiiu Marran Projektikonsultant
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956; 5348 0003
E-mail: tiiu.marran@polvamaa.ee