Põlvamaa Rohelisema märgiga tooted jõudsid Kaubamaja lettidele

Avaldatud: 14 juuli, 2009

Alates 6.juulist  on Tartu Kaubamaja toidukaupade osakonnas müügil Põlvamaa Rohelisema märgiga tähistatud tooted.

Lisaks Kõlleste Kommimeistrite käe all valmivatele maiustustele on Tartu ühe suurema käibega müügikohas nüüdsest kättesaadavad ka Zerna ökotalu jahud ja helbed, Paali talu linajahu ja õli, Ruth Holtsi seitsmeürdisool, aed-liivatee ja marjamarmelaad ning Mesipuu talu mesi.

Põlvamaa Arenduskeskuse konsultandi Tiiu Marrani sõnul on väikeettevõtja võimalused kaubanduskettides müügikoha saamiseks üksikuna minimaalsed. „Ühiselt Põlvamaa Rohelisema märgi toodet pakkumine võimaldas kaubandusketiga suhteid luua ja edukalt läbi rääkida“, selgitas ta.

Ühine turundus aitab väikeettevõtjatel ka turunduskulusid kokku hoida, koopereeruda kaupade triipkoodidega tähistamisel ning reklaamimisel. Põlvamaa Rohelise märgi ettevõtjate koostöö on ühisturunduse heaks näiteks. „Edaspidi loodame koos Põlvamaa toodete sortimenti laiendada ning jõuda ka Tallinna Kaubamajja“, lisas Marran.

Rohelise märgiga on tunnustatud 18 Põlvamaa ettevõtja toidu- ja mahekaubad, käsitööd ning looduslikud ehitus- ja viimistlusmaterjalid. Märk omistatakse piirkondlikku päritolu looduslähedastele ja puhastele toodetele.