Põlvamaa toidu päevad Tallinnas pakkusid põnevaid elamusi nii külastajatele kui ka ettevõtjatele endile

Avaldatud: 20 veebruar, 2018

12.-16. veebruarini toimusid Tallinnas Mahlaveski talupoes Tallinnas Põlvamaa toidu päevad.

Selleks nädalaks on talupoodi toodud müügile palju Põlvamaa tooteid, sh Põlvamaa “Rohelisema märgi” tooted. Talupoe külastajad said degusteerida Süvahavva Loodustalu teesid, Räpina Loomemaja veine, Kõlleste Garlicu ja Hauka Farmi küüslaugutooteid ning Mooste Kalaköögi forellitooteid. Taevaskoja Meejaam pakkus mett ja külastajad said proovida ka tervislikku linajahust jooki.

Esmakordselt said tallinlased proovida näiteks erinevate maitsetega vegan-maiust „Trühvlik“, mis ei sisalda säilitusaineid, suhkrut, piimatooteid ega gluteeni! Suurt huvi tunti ka marineeritud küüslaugu ja küüslaugupulbri vastu.

Avamisüritus toimus 12. veebruaril ja ürituse avas maaeluminister Tarmo Tamm. “Minu südame teeb väga soojaks, et kodused Lõuna-Eesti maitsed on Tallinna inimesi rõõmustama tulnud. Minu kodukandis elab ja toimetab palju ettevõtlikke inimesi. Vallutage see Tallinn ära!” ütles minister Tamm.

Avamispäeval oli talupoes kohal Eestis ainulaadse metsarestorani kokk Oliver Tohva  (Maitsemaa OÜ), kes pakkus ülevaate neist toitudest, mida Põlva ettevõtja üle Eesti erinevatel looduskaunites kohtades pakub.

Ministriga pikemalt vestelnud Kõlleste Garlic OÜ juhatuse liige Vaike Soosaar arvas, et sellised üritused on just parim viis kliendiga otsekontakti loomiseks ja tagasiside saamiseks. „Laadamelus pikemaks suhtluseks aega ei jää ja sellest on kahju, sest suhtlus on oluline osa müügitööst!“

Palju elevust pakkunud maiuse „Trühvlik“ tootja Egle Vään (Päkamäe Maius OÜ) tänas ürituse korraldajaid, sest esimene müügikogemus ja klientide tagasiside oli väga hea.

Kokkuvõtvat uudislugu saab Tallinna Televisiooni kodulehelt järele vaadata: http://www.tallinnatv.eu/uudised/uudislood/16354-2018-02-12-polvamaa-toidupaevad-pakuvad-kaupa-mida-pealinnas-seni-muugil-ei-ole

 

Üritust rahastati Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks”.