Rohelisem märk on Maamessil

Avaldatud: 21 aprill, 2010

Tartus 22.-24. aprillil toimuval Maamessil on kahes boksis esindatud 11 Põlvamaa „Rohelisema märgi“ ettevõtjat.

„Rohelisem märk tähistab kohalikke looduslikke tooteid Põlvamaa taludest ning väikeettevõtetest, mistõttu on Maamess just õige koht väärt toodete ja esitlemiseks. Lisaks on ettevõtetel koos ja ühiselt parem oma tooteid turustada“, rääkis projektijuht Tiiu Marran.

Messil on esindatud Pesa omakandi road, Zerna ökotalu teravlijatooted, Pekero köögiviljad, Sikahansi mädarõigas, Põhjala talu küpsetised ja maitseteed, Linaagro OÜ linajahu ja –õli ning Lõunapagarite linakuklid.

Ühiselt pakutakse põlvamaisest toorainest suupisteid ja jooke. Pesa restorani peakoka Saima Rüütle sõnul on omakandi road menukad. Messile otsustati kaasa teha kodusel rukkileival mädarõika-peedi kreemi ning linakukli suupistet porgandi-küüslauguvõidega. Joogiks pakutakse maitsta Mooste tervislike omadustega linajooki.

Looduslikke ehitusviise ja materjale tutvustavad Saviukumaja OÜ, Loomulik OÜ, Ainsam Invest OÜ. Lisaks saab uudistada Sophi naturaalseid käsitööseepe.

Põlvamaa „Rohelisem märk“ ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid. Praeguseks on märgiga liitunud üle paarikümne Põlvamaa ettevõtja.