Rohelisema märgi ettevõtete ring suurenes

Avaldatud: 11 aprill, 2013
Rohelisem märk

Juba viiendat aastat tunnustatakse Põlvamaa ettevõtjate tooteid märgiga “Põlvamaa rohelisem märk”.

Eelmisel nädalal lisandus Põlvamaa rohelisemat märki kandvate toodete nimekirja Sir Melvin OÜ – tuntud brändi nimega Raili koduleib, linarosinad ja tatra toorleib. Mõlema toote valmistamisel on kasutatud lausa 50% Põlvamaalt pärit toorainet. Linarosinate tooraine pärineb Linaagrost ja tatar Zerna Ökotalust.

Märgi sai veel Savi turismitalu majutus ja nende poolt pakutavad vabaajateenused. Talu teeb koostööd Hurmioru pereringi liikmetega, propageerides ja müües klientidele ka teiste koostööpartnerite teenuseid, sealhulgas Põlvamaa kvaliteeditähisega tooteid.

Põlvamaa Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal tehtud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aasta jaanuarist. Tänaseks on Põlvamaa rohelisema märgiga tunnustatud üle 193 tootenimetuse, mida pakub 37 ettevõtet.

Rohelisema märgi idee sündis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib Põlvamaa Arenduskeskus. Märgi visuaal on seotud maakonna tunnuslausega “Põlvamaa – rohelisem elu”.

Lisainfo:
Tiiu Marran
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956; 5348 0003
E-post: tiiu.marran@polvamaa.ee