Rohelisemat märki kannab ka üha rohkem turismiteenuseid

Avaldatud: 31 oktoober, 2012

Eelmisel nädalal lisandusid Põlvamaa rohelisemat märki kandvate toodete nimekirja Tõnu Värva tatra- ja ristikumesi ning Elmari talu majutus.

Ettevõtja Tõnu Värva kasvatab nii tatart kui valget ristikut. „Tõnu Värva mesi ongi selle poolest eriline, et enamiku korjetest teevad mesilased oma põldudelt ja maja kõrval asuvast metsast,“ selgitas Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Tiiu Marran.

Kanepi külje all paikneva Elmari talu põhitegevuseks on majutusteenuse pakkumine. Külalismajaks on kohendatud 1869. aastal ehitatud ait-kartulihoidla, mille välist algkuju püüti säilitada. Hoone toodi lahtivõetuna kohale ja pandi uuesti kokku. Rõhtpalkide vahed tihendati nagu vanasti – samblaga. Siseviimistluses on kasutatud ainult vana puitmaterjali, ruume soojendab elekter-põrandaküte. Külaliste kasutada on ka saja aasta vanune renoveeritud suitsusaun ning selle kõrval – nüüdisaegne kümblustünn. Pärast kõva leili suitsusaunas on valida, kas istuda tünnis või jahutada ennast tiigis. Vt lähemalt: www.elmaritalu.ee

“On hea meel, et ka turismiettevõtjad on hakanud rohelisema märgi alla koonduma,“ tõdes Tiiu Marran, rõhutades eelkõige ühisturunduse võimalustest tulenevat kasu nii piirkonnale kui ettevõtjatele.

Rohelisem märk ühendab Põlvamaa looduslikust toorainest ja kohapeal valmistatud kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning seda väljastatakse alates 2009. aasta jaanuarist. Tänaseks on Põlvamaa rohelisema märgiga tunnustatud üle 191 tootenimetuse, mida pakub 35 ettevõtet.

Rohelisema märgi idee sündis Põlvamaa ettevõtjate ühisarutelude käigus ning selle väljaandmist kureerib SA Põlvamaa Arenduskeskus. Märgi visuaal on seotud maakonna tunnuslausega „Põlvamaa – rohelisem elu“.

Lisainfo:
Tiiu Marran,
SA Põlvamaa Arenduskeskus
Tel: 799 8956; 5348 0003
tiiu.marran@polvamaa.ee