Talupäev Rehepapi Seitse Ametit 2011

Avaldatud: 3 august, 2011
Rohelisem märk

Tänavu juba seitsmendat korda toimuva Eestimaa põlise maaelu võlu ja köögipoolt näitav päev Rehepapi Seitse Ametit pälvis esimesel korral, 2004-ndal aastal Põlvamaa turismi arendamise konkursil parima uustulnuka tiitli. Kui esimesel aastal oli külastajaid üle 300, siis tippaastal üle 1000. Kõik nad tulevad üle Eesti ja isegi mujalt maailmast kokku selleks, et tutvuda põliste talutöödega, ajada semudega juttu ning maitsta E-vabu talutoite ja -märjukesi. Külastajaid on käinud nii mujalt Euroopast, Kanadast kui ka Austraaliast.

Tasuta perepäeval saavad külalised vaadata, kuidas vurritatakse mett, küpsetatakse maa sees lammast, pekstakse reht, värgitakse hobusel kapju ja tehakse veel mitmeid vanaaegseid talutöid.
Kuna tänavune aasta on puuaasta, siis näidatakse kuidas männi kändudest tõrva aetakse, kuusepakkudest katuselaaste lüüakse, laastukorvi punutakse, palkmaja ehitatakse. Toimumahakkav annab aimu endisaegsetest talutöödest ja tegemistest. Ikka selleks, et ka tänapäeva lapsed teaksid, et peale arvuti oli igavesti vingeid asju olemas juba vanal ajal.

Lastele ja peredele korraldatakse selgi aastal põnevaid võistlusi ja osavust nõudvaid sportmänge. Pere noorimad saavad tutvuda lähemalt mitmete koduloomadega, sõita hobuvankril ja näha kuidas lammas oma kasukast ilma jääb. Pakutakse maitsta erinevaid talutoite ja -jooke. Meelt lahutamas on nii kohalikud kui külalisesinejad. Simman külaplatsil kestab õhtupimedani. Kohapeal levib traadita internet ning soovi korral saab jääda telkima.

Lisainformatsioon:

Maie Krukov
Rehepapi Seitse Ametit peakorraldaja / Mesipuu talu perenaine
Jõgehara küla, Kanepi vald, Põlvamaa
e-post: maie@mesipuu.ee
www: www.mesipuu.ee
telefon: +372 5648 3908