Uma Mekk kohtus Rohelisema Märgiga

Avaldatud: 5 veebruar, 2010

Täna, 5. veebruaril jagas Põlvamaa Aenduskeskus ja maakonna Rohelisema Märgi ettevõtjad oma koostöökogemusi naabritele Võrumaalt.

Võrumaa Partnerluskogu endise tegevjuhi, Võru linnapea Anneli Viitkini sõnul oli külaskäigu eesmärk otsida häid kogemusi ja praktikaid piirkondliku koostöö edendamiseks. Nimelt on Võrumaal küpsenud plaan käivitada „Uma Mekk“ nimeline kaubamärk mille alla mahuvad näiteks kohalikku toitu pakkuv söögikoht ja kohaliku toidutoodangu riiul mõnes kaupluses. Teiste kõrval õpitakse ka 2008 aastal loodud Põlvamaa Rohelisema Märgi koostöövõrgu käivitamise kogemustest.

Päeva jooksul külastati OÜ Pekero köögiviljatsehhi, tutvuti Zerna talu teraviljatoodetega, maitsti Mesipuu talu mett ja Pesa restorani rohelise märgiga tunnustatud omakandi menüüst pärit roogi. Ümarlauas tulid jutuks piirkondliku koostöö võimalused ja näited, kuidas väikeettevõtted ühisest turundusest ja müügist kasu saavad.

Nii Rohelisem Märk kui ka Uma Mekk on loodud tugevdama kohalike toodete identiteeti ja hõlbustama turundust. „Meie mõtted käivad nii sarnaseid radu ja kindlasti peaksime ka omavahel enam koostööd tegema – olgu siis koolituste, õppereiside või ühiste ürituste korraldamisel“, sõnas Uma Mekk projektijuht Ave Tamra päeva lõpetuseks.

Kaire Mets