Uudised

Uudised

13:07 24.11.2023
Põlvamaa ettevõte avas Soomes erilisi Lõuna-Eesti tatrapatju müüva veebipoe

Täna avati Soomes Ilmavald OÜ veebipood https://www.tattarityyny.fi . Spetsiaalselt põhjanaabrite turule suunatud e-poest saavad soomlased soetada Eestis käsitööna valminud Mustamõisa toortatrapatju rahustavate ürtide ja Himaalaja kaljusoolaga. Patjad sisaldavad lisaks toortatrakestadele ka lõhnavaid ravimtaimi nagu lavendel, münt, raudrohi, aniis-hiidiisop, kummel, basiilik, kanarbik, angervaks jpm. E-poe tunnuslauseks on Parempi uni pää täydellisellä tyynyllä! (Parem uni täiuslikul padjal).

Loe edasi
19:58 11.09.2023
Peatuspaika eemal linnakärast ja suurlinnatuledest pakub Meistrite Kool  Mehikoormas

Üks omanäoline ja rohemeelne koht oma loovuse valla päästmiseks ja meisterlike oskuste arendamiseks asub päris Eestimaa veerel, Mehikoormas. Eemal linnakärast ja suurlinnatuledest, Lämmijärve kaldal on külalisi ootamas Meistrite Kool OÜ koolitus- ja heaolukeskus, kus lisaks meistritele saab oma meeskondlikke või personaalseid oskusi lihvida igaüks, kes ümbritsevast keskkonnast inspiratsiooni saada oskab.

Loe edasi
07:43 08.08.2023
Põlva toiduringluskapp - koostööst sündinud roheline lahendus

Kaasaegne ja keskkonnasõbralik Põlva toiduringluskapp asub Piiri ja Kesk tänava nurgal, mugavalt ligipääsetavas kohas nii juhuslikult möödujatele kui regulaarsetele toiduringluskapi kasutajatele. Kapi heakorra ja täitmise eest hoolitseb MTÜ Põlvamaa Tsõõrimajandus, mis toimetab koostöös heade partneritega, kes peavad oluliseks anda ülejäävale kõlblikule toidule võimalus prügikasti asemel jõuda tänulike sööjate toidulauale.

Loe edasi
20:32 31.07.2023
Lokko loodusmatkad hoiavad kindlalt rajal nii algaja kui asjatundja

Vähemalt 10 head põhjust tulla Põlvamaale ja jääda siia kauemaks pakub Põlva vallas Mustakurmu külas asuv Lokko talu, mis kutsub avastama looduse ilu ja nautima mitmekülgseid matku läbi rohelise Põlvamaa. Jõel või maal, suvel või talvel, metsas või rabas – Lokko talu kogenud matkajuhid viivad sind põnevale seiklusele igal aastaajal ja igal maastikul. Mugavalt Tartust 35 km ja Põlvast 25 km kaugusel on võimalus olla piisavalt lähedal linnale, aga siiski tunda end täiesti eraldatult vaikuses ja rahus keset Põlvamaa rohelust.

Loe edasi
06:55 10.07.2023
Nostalgiat, rohelust ja kohalikke hõrgutisi Kodukohvik Tillust

Kodukohvik Tillu asub Põlva keskusest mõne kilomeetri kaugusel äärelinnas, vaikses eramajade rajoonis või nagu kohviku perenaine Eve Veski ise ütleb - Põlva oma Kalamaja piirkonnas. Tee kohvikusse leiab üles igaüks nii lähedalt kui kaugelt, kes kohalikest maitsetest ja keelt alla viivatest hõrgutistest lugu peab. Kirsiks tordil on aga kohviku atmosfäär ja nostalgiahõng, kui avastad end vanaema serviisikapist tuttavast kohvitassist sooja jooki rüüpamast.

Loe edasi
eu